Urządzenie HIFU


zabieg hifu rybnikHIFU 3D (High Intensity Focused Ultrasound)- System opierający się na zastosowaniu silnie skupione fali dźwiękowej. Jest to jedna z najnowocześniejszych metod niechirurgicznej poprawy wyglądu.

Dzięki zastosowaniu systemu punktów energetycznych emitowanych w niewielkiej odległości od siebie pozwala na uzyskanie maksymalnej wydajności zabiegowej, maksymalnej głębokości działania bez termicznego uszkodzenia tkanek.
W efekcie uzyskujemy efekt odbudowania włókien kolagenowych, odbudowę struktury skóry, poprawa owalu twarzy, ujędrnienie skóry.
Urządzenie jest w stanie wygenerować natychmiastowy skurcz, neokolageneze, elastogeneze, pozwalając jednocześnie na wpływ na wszystkich poziomach naskórek, skóra właściwa ,lifting powierzchniowych mięśni. Ten ostatni ma zasadnicze znaczenie w liftingu twarzy. Maksymalna głębokość działania tej technologii sprzyja odbudowie tkanek.
Temperatura powstała w efekcie zastosowania technologii HIFU może wynieść 65-70 stC. Powstałe w ten sposób mikrouszkodzenia zwiększają naturalną zdolność regeneracji tkanek. System Ultra Lift HIFU jest wstanie sięgnąć do głębokości 4,5mm, a nawet 13mm.

Hifu rybnik raciborz

Celem uzyskania kontrolowanej głębokości działania fal urządzenie posiada trzy przetworniki:
  • 10MHz pozwala na uzyskanie skupienia ogniskowej na poziomie 1,5mm (skierowane głównie na terapię naskórkową)
  • 8MHz pozwala na skupienie ogniskowej na poziomie 3mm (działanie na poziomie głębokich warstw skóry)
  • 4MHz pozwala na skupienie ogniskowej na poziomie 4,5mm (lifting twarzy, powierzchniowe mięśnie twarzy)

Głowice o głębokości penetracji 8mm/13mm są przeznaczone do zabiegów mających na celu eliminację tkanki tłuszczowej, zabiegów ujędrniających na ciało, zabiegów eliminujących blizny i rozstępy. Każdy strzał to 525 impulsów.
System NUTRI HIFU 3D pozwala na skupienie energii z możliwością selektywnego wyboru głębokości oddziaływania. Pozwala na oddziaływanie na tkanki z zachowaniem nienaruszonego naskórka. Dzięki temu możemy wykonywać zabiegi przy każdym rodzaju skóry i o każdej porze roku.