Urządzenie Plasma-Med

plasma med rybnikPlasma-med jest bezpiecznym i nieinwazyjnym urządzeniem wytwarzającym i wykorzystującym mikrowiązki plazmy powodując obkurczanie skóry oraz sublimację (odparowanie) naskórka bez uszkadzania warstwy podstawowej skóry właściwej. Plazma wytwarza  zjonizowany gaz zawierający w przybliżeniu takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych.

Ze względu na specyficzne właściwości nazywany czwartym stanem skupienia (obok gazu, cieczy i ciała stałego). Dzięki wykorzystaniu energii plazmy możemy wykonywać zabiegi mające na celu unoszenie opadających powiek górnych i dolnych – alternatywa dla chirurgicznego zabiegu blefaroplastyki, likwidacji zmarszczek wokół oczu i ust, zmarszczki przy uszach, ujędrnienie skóry na dolnej części twarzy, wiotkość skóry na szyi, rozstępy i blizny.

Plasma-med działa punktowo i bardzo precyzyjnie, dzięki czemu nie uszkadza otaczających tkanek. Pod wpływem generowanej plazmy włókna kolagenowe i elastylowe stymulowane są do odbudowy. Podczas wykonywania zabiegu urządzenie nie jest podłączone do prądu dzięki czemu można przeprowadzić zabieg u pacjentów, w przypadku których nie są wskazane zabiegi z przepływem prądu. Zabieg odbywa się w znieczuleniu powierzchniowym (krem znieczulający). Technika aplikacji wytworzonej mikrowiązki plazmy różni się w zależności od wskazań. 

Cała procedura zabiegowa wraz ze znieczuleniem trwa ok. 60 minut (sam zabieg 20-30 minut). Efektem pierwszego zabiegu jest likwidacja nadmiaru skóry do około 30%. W zależności od wskazań i satysfakcji pacjenta zabieg może wymagać 2-3 krotnego powtórzenia w odstępach około 4-5 tygodni.

plasma urzadzenie 2 plasma med usuwanie tluszczakow rybnik 1