Drenaż limfatyczny - presoterapia


Drenaż limfatyczny RybnikMasaż tlenowy jest to system masażu ''poduszkami powietrznymi'' poddawanymi różnorakiej kompresji, pod wpływem której ciało poddawane zabiegowi, jest uciskane, a potem rozluźniane, w celu uzyskania efektu głębokiego masażu uciskowego.
W trakcie zabiegu pobudzony zostaje maksymalnie przepływ limfy, a przez naczynia limfatyczne, organizm pozbywa się ubocznych skutków przemiany materii. W normalnych warunkach przez układ limfatyczny przepływa ok 4 litrów płynów na dobę. Masaż tlenowy stymuluje aktywność przewodów limfatycznych, wznawia przepływ limfy w krytycznych miejscach oraz przyspiesza metabolizm w tkankach.
Zminimalizowane zostaje ryzyko powstawania tzw. zastojów wagowych podczas terapii odchudzającej. Zmiany cellulitowe, w widoczny sposób są zmniejszone lub całkowicie wyeliminowane. Sam masaż jest pozytywnie odbierany przez pacjentów. Podczas zabiegu pacjent wprowadzany zostaje w stan relaksacji. Skóra poddawana masażowi zostaje ''zmuszona'' do regeneracji, zyskuje na jędrności i lepszemu ukrwieniu.

MASAŻ LIMFATYCZNY WSKAZANIA

Podstawowe wskazania do skorzystania z zabiegu masażu limfatycznego obejmuje przede wszystkim osoby zmagające się z zastojami limfatycznymi, a także obrzękami, także tymi powstałymi w wyniku urazów. Jak wspomnieliśmy, drenaż limfatyczny wykazuje się także skutecznością w usuwaniu cellulitu. Masaż jest dobrą alternatywą dla liposukcji, ale także świetnie ją uzupełnia. Masaż tlenowy, wykonany przed zabiegiem w saunie karbonowej, wzmaga jej właściwości odchudzające.

Główne zalety drenażu limfatycznego (presoterapii):

  • wyszczuplenie partii ciała poddawanych zabiegowi,
  • rozbijanie tkanki tłuszczowej,
  • zmniejszenie zmian cellulitowych,
  • odmłodzenie i ujędrnienie skóry,
  • zwiększenie metabolizmu,
  • regeneracja mięśni po ćwiczeniach, długich godzinach spędzonych za biurkiem i po silnym stresie,
  • wzmacnia i usprawnia krążenie, przede wszystkim obwodowe, ciśnienie oraz utlenienie / ukrwienie mięśni,
  • zmniejsza napięcie mięśni tkanki łącznej i wiązadeł. Wpływa korzystnie na wzrost amplitudy skurczowo-rozkurczowej mięśni, ułatwiają rehabilitację,
  • stabilizuje potencjał błon komórkowych, regulując czynności bioelektryczne organizmu, wpływając korzystnie na jakość snu,
  • zapobiega powstawaniu żylaków.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą z zakresu drenażu limfatycznego. Zapraszamy do rezerwacji terminu zabiegu – telefonicznie lub bezpośrednio w ELaser-Studio w Rybniku. W razie pytań czy niejasności prosimy o kontakt.