Lipoliza

Lipoliza iniekcyjna – zabieg redukcji tkanki tłuszczowej

lipoliza brzuch po4zabiegach
lipoliza 05lipoliza 06 lipoliza 01

Efekty po zabiegu

Podczas zabiegu następuje redukcja tkanki tłuszczowej, co widoczne jest po upływie ok. trzech tygodni od zabiegu. Najczęściej pacjent może zaobserwować utratę 2-4 cm w miejscu, w którym został podany preparat.

Czy wystarczy jeden zabieg lipolizy?
Lipoliza iniekcyjna nie jest zabiegiem jednorazowym, lecz należy się jej poddawać w serii zabiegów. Gdy mamy do czynienia z pacjentem o niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, wystarczy 1 lub 2 zabiegi. W przypadku większej ilości tkanki tłuszczowej kuracja będzie dłuższa, a pożądane efekty widoczne po ok. 3-4 zabiegach, które przeprowadza się co 3-4 tygodnie.

Przygotowanie do zabiegu lipolizy
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania w domu. Przed zabiegiem należy wypełnić ankietę , czy przechodziło się jakieś choroby, nietypowe dolegliwości, przyjmuje się jakieś leki. Nie należy pić kawy w dniu zabiegu. Można przyjąć środki przeciwbólowe: paracetamol, ketonal.

Zalecenia po zabiegu
Zabieg nie wymaga od pacjenta długiej rekonwalescencji i zazwyczaj od razu wraca on do codziennych obowiązków. Po zabiegu może on odczuwać lekkie swędzenie lub pieczenie, co świadczy jedynie o skuteczności zabiegu. Przez kilka dni widoczne mogą być również zaczerwienienia po wkłuciach, obrzęk lub małe siniaki, a skóra może być nieco obolała. Taka reakcja organizmu jest całkowicie normalna i nie powinna stanowić powodu do niepokoju. Objawy te ustępują po 3-4 dniach.

pdf icon  Prezentacja