Osocze bogatopłytkowe


osocze bogatoplytkowe tekst

Zabieg osocza bogatopłytkowego to naturalny sposób biostymulacji komórek skóry, to jedna z najbardziej bezpiecznych metod. Jest ona całkowicie naturalna i biokompatobilna, nie ma ryzyka wystąpienia alergii i nietolerancji. Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu, naczyń krwionośnych a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka.

W efekcie następuje rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, gęstości i napięcia skóry dzięki czemu zmarszczki ulegają wygładzeniu. Przyspiesza gojenie po innych zabiegach medycyny estetycznej. Okolice jakim poddawane są zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego to twarz, szyja, dekolt i dłonie. Również zabieg stosujemy w okolice skóry głowy dla poprawy gęstości i jakości włosów, stymulacji odrostów włosów.

Zabieg polega na pobraniu własnej krwi pacjenta, którą następnie odwirowuje się z odpowiednią prędkością i czasie. Następnie pobiera się do strzykawki osocze i podaje w skórę pacjenta. Przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający. Czas zabiegu to ok. 60 min. Zalecana ilość wykonanych zabiegów to od 3 do 4, co ok. 2 - 3 tygodnie. Dla podtrzymania efektu wykonujemy 1 do 2 zabiegów w ciągu roku.

osocze bogatopłytkowe 1

Przeciwwskazania do zabiegu:
  • ciąża i okres karmienia,
  • choroba nowotworowa,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • aktywna opryszczka lub inne zakażenia skory,
  • choroby krwi.
Zabiegi wykonuje:
mgr Izabela Kisała
Kosmetolog / Pielęgniarka dyplomowana

mezoterapia iglowa